Podwijać czy nie podwijać - oto jest pytanie. W życiu każdego faceta przychodzi taki czas, kiedy zaczyna przemyśliwać swoje wybory dotyczące stroju. Można to nazwać prawem przejścia, swoistym punktem dojrzewania, w którym stajemy się bardziej ostrożni w kwestii naszego stylu - lub innymi słowy, chcemy wyglądać mniej jak Bieber. Aby zrobić ten krok w stronę modnej męskości, musimy nauczyć się kluczowej wskazówki stylistycznej: sztuki wiązania koszuli. W zależności od okazji i Twojego osobistego wizerunku, istnieją jasne zasady dotyczące tego, kiedy należy chować lub rozpinać koszulę. Zapoznajmy się z nimi.

Okazja ma znaczenie

Zaczniemy od rzeczy oczywistej: czynnik okazji. Koszula z opuszczoną lub odwiniętą koszulą ma tutaj znaczenie, ponieważ odróżnia wygląd od niezręcznego, zbyt schludnego lub niedbałego. Można się też zastanawiać, czy wiek ma znaczenie, a jeśli tak, to w jakim wieku należy zacząć wiązać koszulę? Odpowiedź brzmi: teraz, niezależnie od tego, czy masz 18 czy 80 lat, tak długo, jak długo obowiązuje zasada "tuck-in". W związku z tym, zacznijmy od zasad jej zakładania.

Formalna okazja

Nie trzeba dodawać, że jeśli jest to oficjalna okazja, jak ekskluzywny salon lub wesele, musisz włożyć koszulę - nawet jeśli przy otwartym barze czujesz się podekscytowany, rozbrykany i boski. Zachowajcie klasę, panowie.

Zwykłe okazje

W luźnym otoczeniu możesz się wyluzować. Jeśli jest to bar lub restauracja o swobodnym charakterze, Twoja koszula może być wciągnięta. Upewnij się tylko, że dół koszuli nie jest zbyt długi; w przeciwnym razie będzie ona wystawać i wyglądać niechlujnie. Przy krótkiej linii brzegowej, koszula rozpięta sprawia wrażenie reprezentacyjnej, ale w nonszalancki, niewymagający wysiłku sposób.

Strój z marynarką

Teraz wchodzimy na terytorium opcjonalne. Ponieważ marynarka oferuje średni poziom formalności, masz możliwość noszenia koszuli wciągniętej lub opuszczonej. Koszula może być zwykłą koszulą v-neck lub zapinaną na guziki z kołnierzykiem, nie ma znaczenia - wybór, szczerze mówiąc, zależy od Twojego nastroju.

A jeśli nie możesz się zdecydować, zawsze możesz wybrać fajną koszulę z półgolfem. Weź przykład z Davida Beckhama, który jest profesjonalistą w tej stylizacji. Wsuwa on włożoną część marynarki luźno pod pasek, pozwalając, aby włożona część swobodnie opadała na zewnątrz. Tak, to jest właśnie złoto.

Strój z kardiganem

Koszula i kardigan to klasyka. Jednak, wiąże się to z bardziej rygorystycznymi zasadami dotyczącymi chowania. Jeżeli koszula to standardowa koszulka tee lub polo, powinnaś pozostawić ją nieobciągniętą, ale jeżeli jest to koszula z ładnym kołnierzykiem, powinna być obciągnięta paskiem.

Samodzielna koszula

Gdy koszula jest noszona samodzielnie, zasady jej taliowania zależą od dwóch czynników: casual lub smart casual. W przypadku stroju casualowego, standardową koszulkę łączymy z dżinsami, spodniami cargo lub wojskowymi; w tym przypadku koszula jest odwinięta.

W przypadku smart casual przechodzisz od prostoty do ostrości. Wypolerowaną koszulę z kołnierzykiem łączymy z chinosami lub spodniami, aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd, więc koszulę należy schować. Jedyny wyjątek od reguły jest następujący: jeśli koszula jest wąska i ma zaokrąglone brzegi, w tym przypadku pozostaw ją odwiniętą. Zwycięzca!

Komentarze (0)

Zostaw komentarz